Sekírují vás v práci? Na co ještě čekáte! Postavte se jim!

Znáte to, když se snažíte nastoupit na jedoucí vlak, který nemá dveře? Pokoušíte se do něj dostat. Nejenže nemáte dostatečnou rychlost, ale nemůžete ani probourat do ledajakého vozu otvor. Nebo jste se setkali s jiným druhem činnosti, kdy ani vaše největší vynaložené úsilí nestačí?

Dokonce pracujete „pětadvacet“ hodin denně a to bez přestávky? No váš šéf má pocit, že děláte příliš málo? Pokud jste v takové situaci, nezoufejte! Toto není problém, který by se nedal vyřešit. Vždyť vy nejste přece díra ve dřezu tvářící se jako skvrna, kterou se snažíte vydrhnout saponátem.

Buzerování je horší než úder!

Nezáleží na tom, zda se to děje v práci, ve škole nebo v jiném prostředí. Buzerování je založeno na stejném principu. Věděli jste o tom, že ten kdo vás buzeruje většinou dělá takovou věc, protože ji sám zažil? Osoba, která v práci požaduje nadprůměrně vysoké výkony od zaměstnanců a není spokojena s žádným úkonem, bojuje na špatném místě. Takový člověk by si měl v první řadě vyrovnat „účty“ sám se sebou a nejsi vybíjet vztek na vás!

Nebojte se jich!

Každý člověk by měl primárně dodržovat jisté etické a morální zásady. Pokud se však děje opak a vy pociťujete, že se děje něco špatného, ​​jednejte dokud není pozdě. To, že dostáváte neviditelné údery, se může projevit hlavně na vaší psychice. Dříve či později to přijde. Budete stále zmateni, podráždění, nesoustředění a nejhorší je to, že se začnete opouštět.

Víte, jak se zbavíte těchto „vnitřních bojů“? Jednoduše! Stačí vzít do rukou svůj vlastní osud a nebát se. Nejdůležitější rada, kterou si musíte ovšem uvědomit je, že nesmíte dělat nic neetické nebo nemorální. V žádném případě šéfovi nenadávejte. Pouze si zformulujte rozumné námitky, připomínky a ohraďte se jimi v případě potřeby. Nikdy nenadávejte a ani nebuďte agresivní, protože se z obětí mohou rychle stát ti zlí.

Tired young business woman or student with a headache using laptop at the home office. Girl holding her head in hands. Frelance work from home in quarantine concept.

Žijeme jen jednou!

Nejhlavnější a nejdůležitější rada je, abyste nezapomněli kdo jste! Jste člověk, který má jen jeden lidský život a musí ho přežít tak, aby byl s ním spokojen. Pokud jste spokojeni s buzerováním a diktováním vám toho, co ani nemusíte dělat, dělejte to i dál. Ale pokud chcete „opravdu žít“, udělejte změnu. Pokud nepomůže vyjádření názoru, změňte práci, stěžujte si nebo něco dělejte. Jednoduše nestůjte na místě jako socha a udělejte krok. Vzdorujte, protože váš osud není napsán ve hvězdách jiných, ale ve vašich.

Další články autora