Čeká nás další léto. Už víte, kde se budete koupat?

Koupání v letních měsících je pro mnoho lidí nedílnou součástí odpočinku. Při výběru místa, kde se osvěžíte, se často rozhodujete mezi bazénem a přírodním jezírkem či koupalištěm. Existuje i možnost navštívit koupaliště městské. Čistota vody v něm ale bývá často sporná. Nejlepší volbou pro vaše zdraví je samozřejmě vlastní bazén na zahradě, ve kterém snadno udržíte kvalitu vody pod kontrolou. Jaké jsou další důvody proč si na zahradu pořídit bazén?

1.     Čistota vody

Když si v letních měsících vyrazíte na koupaliště nebo k rybníku, nemůžete být nikdy jisti tím, jaká je v něm kvalita vody. Existuje riziko vystavení se nebezpečným bakteriím a infekcím. S bazénem na vlastní zahradě máte kontrolu nad kvalitou vody. Díky pravidelné výměně filtračních kartuší do bazénu a správnému výběru bazénové filtrace si můžete být jisti, že voda v bazénu je čistá a bezpečná pro koupání. Efektivní vyřešení otázky, jak vybrat bazénovou filtraci, je tedy pro provoz vašeho bazénu v létě stěžejní.

2.     Kontrola teploty vody

Při koupání v přírodním jezírku může být voda příliš studená, nebo naopak příliš teplá. To první ale bývá častější. S bazénem máte kontrolu nad teplotou vody. Pokud je voda příliš studená, je načase přidat k bazénu systém pro její ohřev. To je zvláště výhodné pro rodiny s dětmi, kde by příliš studená voda mohla být pro děti nepříjemná.

3.     Větší pohodlí

Když se koupáte v rybníce nebo přírodním koupališti, narazíte na problémy, jako jsou kluzké dno, bláto a nečistoty. To se vám v bazénu nestane. Tedy pouze v případě, že se budete o vodu v něm dobře starat. Pravidelná údržba a výměna filtračních kartuší jsou nezbytné pro udržení vysoké kvality vody. Kromě toho byste měli dbát na správnou úroveň pH a chloru v bazénu. Abyste udrželi vysokou kvalitu vody v bazénu, je tedy potřeba se o ni starat. To sice v případě přírodního koupaliště není potřeba, na druhou stranu ale zase v bazénu víte, v čem se koupete. Pokud si chcete ušetřit práci, pořiďte si ZDE vysoce kvalitní filtrační kartuše, které při pravidelné údržbě vydrží klidně celou letní sezónu.

Alternativou k bazénu může být zahradní koupací jezírko. To je ale ve srovnání s bazénem obvykle o dost dražší a co je důležité, udržet v něm odpovídající rovnováhu a čistotu vody není vůbec jednoduché.

Další články autora