Jak vybrat dobrý toner do domácí tiskárny?

Součástí většiny domácích pracoven jsou kromě notebooků, počítačů také tiskárny s tonery. Aby však tiskárny dokázaly plnohodnotně fungovat, potřebují k tomu kvalitní tonery, které zajistí 100% spolehlivost tisku a neznehodnotí tiskárnu. Jak si ale vybrat dobrý toner do domácí tiskárny?

Originální tonery

Pokud potřebujete vysokou kvalitu tisku, protože pracujete z domova a denně tisknete nějaké dokumenty, doporučujeme vám investovat do originálních tonerů. Možná vás zaskočí vyšší ceny. Jsou to ovšem tonery, které vyrábějí firmy, které vyrábějí i značkové tiskárny. Ze všech nabízených tonerů jsou nejkvalitnější.

Chcete-li kvalitní tonery, doporučujeme vám originální tonery.

Kompatibilní tonery

Jsou to levnější tonery než originální a kvalitou se jim dokážou vyrovnat. I když jsou originální tonery nejkvalitnější, kompatibilní tonery je dokážou plnohodnotně nahradit.

Pokud je vám líto platit si za originální tonery a v podstatě i za značku, doporučujeme vám upřednostňovat kompatibilní tonery. Máte-li značku tiskárny HP, nezapomínejte, že je třeba kupovat stejnou značku tonerů, čili v tomto případě kompatibilní tonery HP.

Renovované tonery

Print shop worker checking quality of imprint and controlling printing process.

Pokud vám až tak nezáleží na kvalitě tisku a tisknete jen jednou za čas, tak v tom případě vám budou stačit nejlevnější renovované tonery. Jsou to tonery, které byly znovu naplněny novým tonerovým práškem. Renovované tonery však můžete najít také pod názvem repasované tonery.

Jedná se o původní kazety, které byly po vyprázdnění doplněny novým tonerovým práškem. Právě proto název renovované tonery.

Při výběru dobrého toneru zohledňujte kromě značky také to, zda máte laserovou tiskárnu, nebo inkoustovou. Do inkoustových tiskáren můžete vložit pouze inkoustové tonery. Do laserových zase jen laserové. Doufáme, že vám tyto praktické rady usnadní výběr tonerů.

Další články autora