Ochranné pracovní prostředky, které by měl mít každý manuálně pracující zaměstnanec

Pracovat manuálně někomu vyhovuje, ale stále častěji se setkáváme s názory, že pracovat manuálně nám ničí zdraví páteře. Něco pravdy na tom bude. Je však třeba se zamyslet, zda i sedavé zaměstnání nemá vliv na bolest páteře.

Každý manuálně pracující člověk potřebuje ke své práci ochranné pracovní prostředky, které by eliminovaly rizika a chránily zdraví zaměstnance. Jaké ochranné pracovní prostředky by měl mít k dispozici manuálně pracující zaměstnanec?

Pracovní rukavice

Mezi nejdůležitější ochranné pracovní prostředky řadíme především pracovní rukavice. Pracovní rukavice by měl dostávat každý manuálně pracující zaměstnanec v pravidelných intervalech. Mají chránit zdraví rukou před oděrkami, chemikáliemi a materiálem, se kterými zaměstnanec denně manipuluje.

Chcete-li, aby zdraví zaměstnanců nebylo ohroženo, vybírejte si z množství kvalitních pracovních rukavic ty, které se hodí k vykonávání práce, kterou jste zaměstnancem určili.

Pracovní obuv

Pevná, protiskluzová, nárazuvzdorná – obuv by měla být důležitou součástí výbavy manuálně pracujících lidí. Při výběru pracovní obuvi musíte mít seznam velikostí nohou všech zaměstnanců pracujících manuálně. Každý zaměstnanec by měl mít obuv vybíranou na základě délky a šířky chodidla. Pracovní obuv musí být pevná, ale zároveň nesmí tlačit a nesmí být příliš volná.

Retail Warehouse full of Shelves with Goods in Cardboard Boxes, Workers Scan and Sort Packages, Move Inventory with Pallet Trucks and Forklifts. Product Distribution Delivery Center.

Pracovní brýle a přilby

Dalšími důležitými ochrannými pracovními pomůckami jsou pracovní brýle a přilby. Při práci s nebezpečným materiálem mají brýle a přilby důležitou ochrannou funkci. Zrak a hlavu bychom si měli chránit a žádná práce nestojí za to riziko.

Dávejte si však pozor na dodavatele těchto ochranných pracovních prostředků. Vyhněte se levným čínským výrobkům a investujte do kvalitních českých. I na Slovensku máme kvalitní výrobce a dodavatele kvalitních ochranných pracovních prostředků.

Další články autora