Nanuky pro dospělé: Vyzkoušejte tyto úžasné recepty!

Příjemně nahořklou chuť Schweppes Indian tonici, která nanuky dokonale ozvláštní, si vychutnají jen skuteční gurmáni s vytříbeným vkusem. Zde je návod, jak vyrobit nanuky pro dospělé, které vám pomohou přežít letní vedra.

Jak vyrobit nanuky pro dospělé

Výroba domácích nanuků je nesmírně jednoduchá. Potřebujete jen formu na nanuky a ovocnou šťávu, kterou nalijte do formiček a dáte zamrazit. V případě nanuků obohacených o alkohol je příprava poněkud složitější. Alkohol má totiž nižší teplotu mrazu, než například ovocná šťáva. Pokud se nebudete držet správných poměrů, směs s alkoholem vám nezamrzne do požadovaného tvaru a vyrobíte pouze přimrzlou ovocnou tříšť.

Standardně velký nanuk může obsahovat maximálně. 20 % alkoholu z celkového množství objemu. Znamená to, že na cca. dvoudecový pohár ovocné šťávy potřebujete jedno půldeci alkoholického nápoje. Výborně chutnají různé druhy likérů, ale zábavu si užijete is přimícháním vodky, ginu či tequily. Přidejte čerstvou ovocnou šťávu, Schweppes Indian Tonic nebo Bitter Lemon, kousky ovoce a nanuky zmizí dříve, než se nadějete.

Hledáte konkrétní recept na veselé nanuky pro dospělé? Inspirujte se těmi našimi. Základem receptů jsou toniky Schweppes, které se vyznačují vytříbenou nahořklou chutí, na kterou je třeba dozrát. Ta dodá zmrzlině ten správný gurmánský šmrc.

Hand holding creamy green avocado flavored gourmet ice cream popsicle in front of Brazilian tropical island scene

Tonic Sunrise

Nanuky pro dospělé – Tonic Sunrise
Na 2-3 porce potřebujete:

formu na nanuky
20 cl Schweppes Indian Tonic
6 cl pomerančového džusu
5 cl tequily
5 cl grenadiny
granátové jablko
Postup: Smíchejte spolu džus, Indian Tonic a tequilu. Nalijte do formy a opatrně přilijte grenadinu. K dekoraci můžete ještě přidat do formy několik kuliček granátového jablka. Vložte do mrazničky a čekejte minimálně tři hodiny.

Další články autora