Revize elektro aneb kdy kontrolovat elektrospotřebiče?

Protože žijeme ve 21. století, kdy si prakticky všichni mohou užívat vymožeností moderní doby, nachází se elektrické spotřebiče téměř ve všech domácnostech a firmách. I když jsou moderní elektronická zařízení velmi vyspělá, stále se jedná o přístroje, které může postihnout nemalá závada. V důsledku toho pak většinou dochází k vážným problémům na kompletní elektroinstalaci, s čímž si dokáže poradit pouze specializovaná společnost zabezpečující revize elektrospotřebičů.

Jak vybrat revizní společnost?

Revize elektro provádí v současné době relativně velké množství firem, mezi nimiž může být těžké vybírat. Před zadáním poptávky se zaměřte hlavně na platnost potřebných certifikátů a dodržování potřebných legislativních norem. Renomovaná společnost zabezpečující kontroly elektrospotřebičů postupuje podle platných zákonů, díky čemuž jsou zaměstnanci během výkonu své pracovní činnosti chráněni před úrazy elektrickým proudem.

Jak často revize provádět?

Jak sami tušíte, neexistuje jednotný termín na provádění elektro revize. Jednotlivé spotřebiče jsou totiž rozděleny do několika skupin v závislosti na četnosti prováděných kontrol. Skupiny jsou označeny písmeny A až E a například do skupiny D patří veškerá elektrická zařízení nacházející se ve veřejně přístupných prostorách jako jsou školy nebo restaurace či hotely, u nichž je provedení revize povinné v rozmezí 1x za 12 až 24 měsíců.

Oprava zjištěné závady

Během provádění kontroly elektrospotřebiče se může objevit závada, která v budoucnu potenciálně může způsobit problém. Pro zaměstnance firmy provádějící elektro revize Praha to nepředstavuje žádný zádrhel. Díky svým letitým zkušenostem a kvalitnímu vybavení opraví menší závady neprodleně po jejich zjištění. Jedná-li se o složitější problém, technici se s vámi domluví na nejbližším možném termínu opravy.

Revize elektrospotřebičů byste měli nechat provádět v pravidelných lhůtách, protože v opačném případě riskujete nemalé poškození majetku a také porušení platných zákonů.

Další články autora