Poznali jste někdy kouzlo olejů do koupele? Byla by škoda je nevyzkoušet

Koupel je všeobecně velmi uvolňující rituál, který Vám pomůže se odreagovat a chvíli vypnout od každodenních starostí. Koupání má významné psychické, ale i fyzické účinky na lidský organismus. Obvykle se do koupele sypou nejrůznější koupelové soli, ale věděli jste, že se dá použít i speciální koupelový olej? Oleje do koupele mají další rozměr účinků, o kterých byste měli vědět.

Oleje do koupele mají řadu benefitů

Koupelové oleje mají několik zdravotních benefitů. V první řadě velmi dobře působí na pokožku člověka. Díky ní bude pokožka hebká, ale i sametová. Je to především tím, že se na pokožce díky olejům vytváří speciální olejový film, který zjemňuje pokožku.

A není to jen o tom, že se budete cítit jako po návštěvě kvalitního wellnessu. V případě, že do vody přidáte vhodné oleje (existuje více druhů s různými účinky), můžete se dokonce zbavit i bolesti hlavy. Celkově pomáhá koupelový olej i k ulevení od bolestí krku. To se může hodit, pokud máte sedavé zaměstnání a pracujete řadu hodin u počítače. Oleje umí v některých případech pomoci také od bolesti zubů nebo svalů. Podobně jako u koupelové soli je i olej vhodný pro sportovce po výkonu. Sportovec může nechat regenerovat svaly a ještě pomocí esencí relaxovat po psychické stránce, která je ve vrcholovém sportu klíčová.

Máte problémy s kůží? Využijte koupelový olej

Skvělé je, že olej do koupele umí působit nejen na zdravou pokožku, ale i kůži nemocných lidí nebo lidí s nejrůznějšími obtížemi. Typicky pomáhá olej s ekzémy nebo suchou pokožkou. Olej do koupele umí působit také na celulitidu, kterou dokáže potlačovat.

Oleje do koupele umí zlepšit psychickou odolnost člověka

Oleje do koupele umí působit na lidskou psychiku. Díky tomu, že se oleje vyrábí s nejrůznějšími esencemi, umí působit na zlepšení nálady, zvýšit klid člověka, podpořit nervový systém lidí a snížit podráždění. Oleje do vody jsou skvělé pro lidi s náročnými povoláními, které si vyžadují soustředěnost, ale i vysokou odolnost. Oleje umí výrazně zlepšit a podpořit právě i soustředění. Hodně se dá těchto olejů využívat, pokud například studujete a potřebujete se učit. Řada olejů je výborných, jelikož zvládnout pomoct s ospalostí. Některé z nich Vám pomůžou usnout, jiné Vás zase podpoří v činnostech. Oleje do vody si můžete koupit na eshopu Sephora.cz, pokud využijete Sephora slevový kód, ušetříte.

Oleje ve vodě jako aromaterapie

Tím, že jsou oleje do vody esenciální, lze si v koupelně vytvořit náladu a nádech toho, co přesně vyžadujete. Pokud použijete éterický olej s nádechem eukalyptu, výrazně se Vám tím může ulevit při náznacích rýmě nebo nachlazení. Naopak, pokud se potřebujete zklidnit, dá se využít účinků některých bylinek. Pokud Vás bolí hlava, zuby nebo máte oběhové potíže, je skvělý olej s vůní černého pepře. Trpíte často depresemi nebo máte menopauzu? Typicky ideální esencí je ta, která obsahuje jasmín. Na podzim nebo v zimě můžete mít problém s tím, že Vás postihne kašel nebo bolesti v krku. Pokud si do vody dáte esenciální olej s příměsí tymiánu, výrazně se Vám uleví. Výborné účinky má olej do vody s příměsí muškátu. Muškátový esenciální olej do vody totiž pomáhá s průjmy, ekzémy, kožními problémy, depresemi, úzkostí, ale i záchvaty paniky.

Z koupelny si udělejte špičkové SPA, stačí málo

V první řadě můžete využívat již zmíněný olej do vody, ale dá se koupat i ve speciálních koupelových solích. Co je ale důležité, hezky si koupelny vybavte. Dejte si do ní koberečky, ručníky, osušky nebo závěsy, které dotvoří skvělou atmosféru místa, kde se potřebujete uvolnit a cítit se dobře. Veškeré doplňky tohoto typu si můžete zakoupit na Factcool.com, pokud využijete Factcool slevové kupóny, budete šetřit i Vaše peníze.

Další články autora