Stojíte před koupí chladničky a nevíte, jakou si vybrat? Inširujte se naším průvodcem moderních chladniček

Stojíte před koupí nové chladničky a nevíte, jakou si vybrat? Tentokrát jsme se blíže podívali na plusy i minusy vestavěných a volně stojících modelů. Jejich srovnání vám pomůže při výběru.

Která je ta pravá?

Vybrat si tu správnou chladničku nebude obtížné, když si srovnáte oba typy a vylučovací metodou dospějete ke zdárnému výsledku.

Volně stojící chladnička

Její hlavní předností je, že ji můžete postavit téměř kamkoli. Samostatná chladnička má obvykle větší kapacitu než vestavěný model se stejnými rozměry. Důvodem je poněkud jiný design vyplývající ze způsobu jejich montáže.

Přečtěte si také
Stolní mixéry v redakčním testu. Jak se zorientovat v dnešní nabídce?
Pokud se chladnička porouchá, máte k ní bezproblémový přístup, a když budete kupovat novou, nemusíte ji nahradit přesně týmž modelem. Spotřebič svým designem dotvoří prostor kuchyně. Stačí, když ho sladíte s ostatními domácími spotřebiči a celek bude působit soudržným a zajímavým dojmem. Můžete si vybrat například barevnou nebo retro chladničku, která se stane středem pozornosti.

Plusy

  • možnost umístit kamkoli
  • široká nabídka modelů
  • bezproblémový přístup
  • mnoho smart funkcí
  • nižší cena

Minusy

– velké modely a americké chladničky zabírají spoustu místa.

Volně stojící americká chladnička
Zdroj: Haier

Vestavná chladnička

Jedná se o chladničku, která je vhodná k zabudování do kuchyňské linky. Je třeba, aby byla skříň, ve které bude zabudována, dostatečně široká a měla větrací otvory. U tohoto typu může hrozit větší riziko požáru, proto pravidelně kontrolujte technický stav spotřebiče a co nejrychleji odstraňte i ty nejmenší vady.

Vestavné chladničky mívají zpravidla menší objem a jsou také dražší, oceníte však to, že nenarušují celkový design kuchyně a kuchyňské linky. Menší nevýhodou je, že si neužijete například vnější zásobník na led nebo LED displej na předních dvířkách.

Content of open refrigerator. Color diet: green vegetables, fruits, berries. Organic dietary food. Healthy nutrition in fridge. Products for diet, eating

Plusy

  • jednotný vzhled celého interiéru
  • nemusíte řešit design chladničky
  • ušetří místo v menší domácnosti

Minusy

– menší nabídka modelů

Další články autora