Výborné řešení pro malé byty! Takto oddělíte ložnicovou část od obytné, aby si navzájem nepřekážely

Ve městě Polignano a Mare s malebnými výhledy, pláží v korytě vyschlé řeky as okouzlujícím mořem stojí dům Isa Bella, ve kterém zařizovalo Pleroo Design Studio malý byt. Je návodem, jak vytvořit v jedné místnosti dvě funkční zóny, které si nepřekáží, žijí vlastním životem, zároveň však udržují vzájemné propojení.

Policová sestava ozvláštněná vzorovanou tapetou

Projekt, vytvořený ve spolupráci s architektem Adrianem Pasciuti, intenzivně komunikuje s geometrickými tvary z obrazů zavěšených na stěnách (současná umělecká díla od Meitrei), zhmotňuje je a posouvá do mikroarchitektury prostoru. Hlavním dělícím prvkem nevelkého bytu je policová knihovna, která zároveň rozděluje i spojuje ložnici a obytný pokoj s kuchyňskou linkou.

Malý byt se zajímavým dělením prostoru
Nad postelí vyniká oblouková klenba stropu. Zdroj: Tonio Manfredi

Spojuje díky tomu, že některé police jsou oboustranně otevřeny. Středová část sestavy slouží ze strany ložnice jako šatník se zástěnou z pestré květinové tapety. Z opačné strany – ze strany kuchyně tapeta tvoří dekorativní stěnu a vdechuje prostoru přímořskou atmosféru.


Teplé barvy, úsporná řešení, nečekané prvky

Celý interiér obsahuje rafinované prvky, kterými nenápadně navazuje na tradiční místní architekturu. Zároveň zahrnuje doplňky od různých výtvarníků a designérů. Jemné teplé odstíny použité v bytě prostor zpříjemňují a oživují.

Malý byt se zajímavým dělením prostoru
Středová část sestavy slouží ze strany ložnice jako šatník se zástěnou z pestré květinové tapety. Zdroj: Tonio Manfredi

Objevují se nejen na lavici u kuchyňské linky, na židlích, ale také v ložnici v podobě žlutého nočního stolku, oranžového rámu kulatého zrcadla a geometrického obkladu ve sprchovacím koutě. Nad postelí vyniká oblouková klenba stropu. Podlahu v ložnicové části zpříjemňuje měkký fialový koberec. Za povšimnutí stojí také vintage kloubové nástěnné svítidlo Martinelli Luce u stolku v kuchyni.

Detail ložnice s designovým žlutým stolkem
Interiér zahrnuje doplňky od různých výtvarníků a designérů. Zdroj: Tonio Manfredi

Picture of a domestic sofa in the living room. Render image.

Čím je Pleroo Design Studio jedinečné?

Studio se zabývá rekonstrukcemi a interiérovým designem domů a bytů, obnovou turistických a historických budov a také komerčních prostor jako jsou obchody, bary, restaurace. Projekty interiérového designu tohoto studia snadno poznáte kvůli silné ikonografické a stylové identity.

Další články autora